HAKKIMIZDA

Hayfene

Ailemizin 1500’lerde başlayan ticaret hikayesi, ailemizi yıllar içerisinde İstanbul – Mısır – Malatya üçgeninin köşelerine yollamış. 1886’da ise bugünkü işimizin temelleri dedemizin dedesi tarafından atılmış. Hacı Ali Efendi ile başlayan bu serüvende önce dedelerimizin ismiyle, sonra da Ucuzcular adıyla anıldık. İşimizin beşinci nesil temsilcileri olarak sonraki beş nesile Hayfene ismiyle hazırlanıyoruz. İşimiz dedelerimizden, ismimiz ise anneannemizden bize hediye. Hayfene, Malatya yöresinde çocukların komşu evlerden yemekler alarak piknik kurdukları oyuna verilen isim. Biz de Hayfene ailesi olarak tıpkı bu oyunda olduğu gibi insanları yemek etrafında toplamak, sağlıklı ve lezzetli gıdalar sunarak Hayfene’nin birliktelik ruhunu ve keyfini herkese yaşatmak amacını taşıyoruz. 

page_image.jpg (97 KB)

Hayfene Nedir ?

Hayfene; lezzetli, sağlıklı gıdaları beklentileri her seferinde aynı şekilde karşılayan ve herkese değer veren bir deneyimle sunarak insanların kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlar.

Biz Kimiz?

1886’dan beri biriktirdiğimiz, gıdaya ve insanların beklentilerine dair tecrübelerimizle günün koşullarını sağlayan ve ihtiyaçlarını karşılayan bir işletmeyiz.

Ne İş Yapıyoruz?

Başta baharat, bitkisel çaylar, bitkisel yağlar, soslar, kuruyemiş ve kuru meyve olmak üzere lezzetli ve sağlıklı gıda ürünlerinin üretimini yapıyor, dijital kanalda ve perakende mağazalarımızda satışını gerçekleştiriyoruz.

Müşterilerimiz Kim?

Sağlıklı ve kaliteli ürünleri önemseyen kurumlar, aileler ve bireyler bizim müşterilerimizdir. Hayfene; kaliteyi ve gıda sağlığını ilke edinmiş, markasına ve müşterilerine değer veren, Türkiye’nin önde gelen otel, restoran ve gıda perakendecilerine tedarik sağlar. Kendisi ve ailesi için lezzetli, sağlıklı ve değerinin karşılığını veren gıdaları tüketmeyi önemseyen birey ve ailelere hizmet verir.

Hayfene Hakkında.jpg (79 KB)

Bizi Farklı Kılan Nedir?

Hayfene’yi tercih eden müşterilerimiz lezzetli ve sağlıklı ürünlerin yanı sıra güven ve iyi bir deneyim ihtiyaçlarının da karşılanacağını bilirler.

Değerlerimiz nelerdir?

Hayfene ekibinin üyeleri aşağıdaki kültür değerlerini taşır.

Güven: Kendime ve yeteneklerime, şirketime ve takım arkadaşlarıma, Hayfene’nin vizyonuna ve ürünlerine güvenim tamdır.

Sahiplenme: 1886’dan beri büyük bir sorumlulukla taşınan bu mirasın korunması, geliştirilmesi ve gelecek nesillere taşınması için gerekeni yaparım.

Hayfene m4.jpg (26 KB)
Saygı:
 Vaktimin çoğunu birlikte geçirdiğim takım arkadaşlarıma, onlarca rakip arasından Hayfene’yi seçen müşterilerimize ve en önemlisi kendime saygı gösteririm. Bunun en somut örneği işime gösterdiğim saygıdan görülebilir.

Müşteri memnuniyeti: Müşterilerimizin beklentilerini karşılamak benim için yeterli değildir. İstisnai derecede memnuniyet yaratacak, müşteride hayranlık ve bağlılık uyandıracak ürün ve hizmetler sunmak için sürekli kendimi geliştiririm.

Yenilikçilik: 1886’dan beri ayakta kalabilmemizin sebebinin günün koşullarına uyum sağlamak olduğunun bilincindeyim. 21. Yüzyılda uyum sağlamanın yeterli olmadığının, yenilikleri ilk getiren olmanın öneminin de farkındayım. Hayfene’nin sektörüne örnek olan bir marka olması için sektörümdeki ve dünyadaki yenilikleri takip eder, işime uygulayabileceklerimi uygular ve takım arkadaşlarımla paylaşırım.

Dürüstlük: Takım arkadaşlarıma ve müşterilerime gerçeği söylerim ve söylediklerimin arkasında dururum. Tutamayacağım sözleri vermem. Müşterilerimi yanıltmam ve yanlış yönlendirmem. Sorun yaratma potansiyeli olan durumlarda "Nasıl olsa bir şekilde çözerim” demem, insanları bilgilendirir ve aktif olarak çözüm ararım.

Hayfene m3.jpg (20 KB)
Samimiyet: 
1886’dan beri süregelen işimizin temelinde esnaflık kültürü yatmaktadır. Bu kültür ekip arkadaşlarım ve müşterilerim ile samimiyet içerisinde ilişki kurmamı sağlar. Kâğıtta yazılı bir metni takip eden bir robot gibi değil, bu samimi kültürün farkında olan bir insan olarak çalışır, müşterilerime bunu hissettiririm.

Değer verme: İşimizin odağında "insan” olduğunun bilincindeyim. Gelir seviyesinden, giyiminden, aldığı hizmet ya da tutarın yüksekliğinden bağımsız olarak tüm insanlar benim için değerlidir. Mevkii ya da para sahibi olmak bir müşterimizi bir diğerinden daha değerli yapmaz. Bu nedenle Hayfene mağazalarını ziyaret eden, telefon ya da başka şekillerde ulaşan herkese aynı şekilde değer verir ve buna uygun davranırım.

Kalite: Sunduğumuz ürün ve hizmetlerde kalite bizim için önceliktir. Kalite standartlarımıza uymayan ürünleri ve hizmetleri müşterilerimize sunmam. Şirket genelinde kalite standartlarının korunması ve yükseltilmesi için bana düşen görevi yerine getirir ve ekip arkadaşlarımı yönlendiririm.

Hayfene Tarihçe.jpg (57 KB)

Sağlık: Toplumumuzun en önemli ihtiyaçlarından birinin sağlıklı beslenmek olduğunun, müşterilerimizin bizi tercih etmesinin en önemli sebeplerinden birinin sağlıklı ürünlere ulaşmak olduğunun bilincindeyim. Bu nedenle sağlıklı ürünler sunar, müşterilerimizi doğru yönlendirir ve uzmanlığım olmayan alanlarda onları uzmanlara yönlendiririm. Önceliğim satış yapmak değil, müşterilerimizin sağlıklı ürünler tüketme ihtiyaçlarına doğru şekilde yanıt vermektir.

Katkı: Bana verilen görevi layığı ile yerine getirmenin yanı sıra işimizin, ekibimizin ve şirketimizin gelişmesi için katkıda bulunurum.

Takım ruhu: Ben, bir ekibin üyesiyim. Ekibin bir bütün olarak en iyi şekilde çalışması için benim en iyi şekilde çalışmamın yeterli olmadığının bilincindeyim. Bu nedenle ekibi bir arada tutmak, en iyi şekilde çalışmasını sağlamak ve gelişmesini desteklemek için gereken her şeyi yaparım. Odağımda iş birliği bulunur. Çalışırken esneğimdir ve yöntemlerim işe yaramıyorsa değiştirmekten çekinmem. Gereksinim duyduğumda yardım isterim ve benden yardım istendiğinde esirgemem.

Sorumluluk: İş ve özel hayatımdaki bütün eylemlerimden ve sonuçlarından ve sahip olduklarımdan ben sorumluyum. Yaptıklarımdan kendim sorumluyum ve bir şeyi değiştirebilmek için öncelikle kendimin değişmesi gerektiğini biliyorum. Bu nedenle sorunlarım ile ilgili insanları suçlamam ya da bahaneler üretmem, çözüm için çalışırım.

Yönetimden Mesaj

Sizlerin memnuniyetini sağlamak için tüm Hayfene ekibi olarak elimizden geleni yapacağız. Zaman zaman elimizde olmayan sebeplerle memnuniyetinizi sağlayamazsak, Hayfene ekibinin de sorununuzu çözmek konusunda yetersiz kaldığını düşünürseniz benimle gm@hayfene.com adresinden iletişime geçebilirsiniz. İlettiğiniz mesajınızı bizzat okuyacak ve memnuniyetinizin sağlanması için elimden geleni yapacağıma emin olabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.