Hayfene

Avokado Yağı - 100 ml

149,90 TL
200 TL Üzeri Ücretsiz Kargo
Kolay İade Garantisi
Güvenli Ödeme Sistemi
Stok Kodu: 2861
Stok Durumu: Stokta Var
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Avokado Yağı

  Diğer İsimleri

  Avokado Yağı

  Menşei

  Ekvador

  İngilizce Adı

  Avocado Oil

  Avokado Yağı Nedir?

  Avokado, Güney Kaliforniya'dan, Meksika‟nın tropikal yüksek dağlık alanları ile Güney Afrika ve Avustralya'nın bazı serin-sisli kuşaklarındaki alanlara kadar, birbirinden son derece farklı özellik taşıyan çevrelerde, önemli bir ticari tarımsal ürün olarak yetiştirilir. Ülkemizde Akdeniz sahil kuşağı Avakadonun yaygın olarak yetiştirildiği bir alandır.

   

  Avokado genellikle yayvan, bazen dikine gelişen, sürekli yeşil, yüksekliği 6 ile 20 metre arasında değişiklik gösteren bir ağaçtır. Yaprakları koyu yeşil, çiçekleri yeşil ve sarımtırak bir renge sahiptir. Avokado meyveleri değişik şekil, renk ve büyüklüktedir. Meyve iriliği 200 ile 600 gr. arasında değişir. Meyveler yuvarlak, oval veya armut şeklindedir. Kabuk rengi hafif sarımtırak yeşilden koyu yeşile, kahverengi kestane renginden, erguvani siyaha kadar değişkenlik gösterir. Kabuk yüzeyi düz ya da pürüzlüdür.

   

  Avokado yağı, kg başına kalori ve protein bakımından bir çok meyve türüne göre daha üstündür. Yapısında %1-2 protein, %10-17 yağ, %1.5-2 şeker ve %80 su bulunur.

  Avokado Yağının Faydaları Nelerdir?

  Yağ oranı yüksek olmasına rağmen daha çok doymamış tekli oleik yağ asitleri içerdiği için hazmı kolay ve kandaki kolesterol seviyesini düĢürücü bir etkiye sahiptir. Ayrıca içeriğinde 11 değişik vitamin ve 14 değişik mineral madde (demir, kalsiyum, magnezyum, fosfor, potasyum, çinko vb.) bulunur. Doğal olarak yetiştiği yerlerde yerli halkın önemli bir besin kaynağını oluşturur.

  Avokado Yağı Nasıl Kullanılır?

  Gıda endüstrisinde yanısıra yağ içeriklerinden dolayı, saç ve yüz bakım kremleri, el losyonları ve el sabunları gibi kozmetik endüstrisinde de yoğun olarak kullanılır.

Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.