Hayfene

Kişniş Toz 45 gr

44,90 TL
300 TL Üzeri Ücretsiz Kargo
Kolay İade Garantisi
Güvenli Ödeme Sistemi
Stok Kodu: 2175
Stok Durumu: Stokta Var
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Ürün Adı

  Hayfene Öğütülmüş Kişniş

  Diğer İsimleri

  Aş Otu, Aşotu

  Menşei

  Türkiye

  İngilizce Adı

  Coriander Ground

  Botanik Adı

  Coriandrum sativum

  Kişniş Nedir?

  Kişniş, binlerce yıldır Ege ve Asya bölgesinde kullanılan, günümüzde batıda da yaygın olarak kullanılmaya başlanmış bir baharattır. Tamamen kendine has bir kokusu olan, 30-80 cm boyunda, kökleri iğ şeklinde olan kişniş bitkisinden elde edilir. Eski Mısır papirüslerinden, Çince ve Sanskritçe metinlere kadar kişnişin faydalarından bahsedilen belgeler bulmak mümkündür.

  Kişnişin Faydaları Nelerdir?

  Sindirimi kolaylaştırır. Gaz söktürür. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Ağız ve göz sağlığı açısından belirgin faydalara sahiptir. Zengin bir kalsiyum kaynağı olan kişniş, kemiklerinin bütünlüğünü korumak isteyenler için en doğru seçeneklerden biridir. Kişniş rahatlatıcı etkisiyle stresi azaltırken kolestrolün düşmesine yardımcı olur.

  Kişniş Nasıl Kullanılır?

  Geleneksel olarak, sindirimi kolaylaştırdığı için gaz giderici etkisiyle özellikle fasulye ve benzeri sindirimi güç yemeklerde kullanılır. Bunun yanında kişniş, likor ve biraların tatlandırılmasında, çeşitli çorba, sos ve etlerde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Et yemeklerinde, tavuk yemeklerinde, çorbalarda, soslarda, tatlılarda ve şekercilikte kullanılır.

Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.