Hayfene

Tane Biber Baharat Seti

184,90 TL
209,60 TL
%12 indirimli
200 TL Üzeri Ücretsiz Kargo
Kolay İade Garantisi
Güvenli Ödeme Sistemi
Stok Kodu: PKT33
Stok Durumu: Stokta Var
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Tane Karabiber ;
  Karabiber, yemeklere acı ve iştah açıcı bir lezzet katmak için kullanılan, dünyanın en yaygın baharatlarından biridir. Hindistan’da binlerce yıldır sevilerek kullanılan karabiberi günümüzde dünyanın herhangi bir yerinde bulmak mümkündür.
  Güney Hindistan ve  Sri Lanka’da yerel bir tür olarak yetişen karabiber, sarınıcı çok yıllık tropik bir bitkidir. Güçlü bir aroması olan yeşil oval yaprakları ve sarı çiçekleri vardır.


  Beyaz Biber Tane ;
  Beyaz biber, karabiberin dış kabuğunun birkaç gün su içinde bekletilerek alınması ve güneşte kurutulması ile elde edilir. Tadı karabibere benzemekle birlikte daha acıdır. Boğazda hoş bir yanma hissi yaratır.

  Yeşil Biber ;
  Karabiberlerin olgunlaşmadan toplanıp tuz ya da sirkelendikten sonra hızlıca kurutulmasıyla elde edilir. Karabibere, az olmakla birlikte yakın bir acılığı, karabiberden farklı bir aroması vardır.  Daha çok vahşi av yemeklerinde (kaz, ördek gibi) tercih edilir. Fransız mutfağında ve Tayland mutfağında normal kara biber gibi kullanılır. Karabiber veya beyaz biberden farklı olarak el ile ezilebilir.


  Tane Kırmızı Biber ;
  Uygun koşullarda çok büyüyüp yayılabilen bir tür çalı bitkisidir. Brezilya ya da Peru biberi olarak da bilinir. Asma şeklindeki dallarında beyaz çiçekleri ve küçük pembemsi kırmızı meyveleri bulunur. Tropik bir bitki olan kırmızı tane biber, Güney Amerika, Karayipler, Afrika ve Pasifik Okyanusu’nun pek çok adasında yerel bir bitki türü olarak yetişir. İlk kez 1840’da Florida’da, Egzotik İstilacı Bitki Konseyi (EPPC) tarafından kontrolsüz yayılan istilacı bir bitki türü olarak sınıflandırılmıştır.

Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.