Sırala
Toplam 23 ürün görüntüleniyor.
Toplam 23 ürün görüntüleniyor.

Büyük Mutfaklara Karışım Baharatlar

Baharat, çeşitli bitkilerin kurutulması sonucu hazırlanarak tüketiciye sunulan aromatik tatlardır. Yemekler pişerken ya da daha sonra üstüne ilave edilerek tüketilebilir. Raf ömrü oldukça uzun olan bu ürünlerle gıdaların bozulmasını da engelleyebilirsiniz. Evde hazırladığınız güzellik maskelerinizde de bazı baharatların kullanımı popülerdir. 

Her ülkenin her bölgenin baharat kullanımı farklıdır. Bölgede yetişen bitkilerin toplanarak kurutma işlemine tabi tutulur ve en son öğütülerek kullanıma hazır paketlerde satışa sunulur. 

Büyük ebatlarda ürün satın almak istiyorsanız Hayfene'nin bu kategorisiden istediğiniz baharat çeşidine ulaşabilirsiniz.

Hayfene ile Kiloluk Baharat Çeşitleri!

Baharatlar kurutulmuş ürünler olduğu için raf ömrü uzun ürünler arasında yer alır. Ağzı kapalı bir pakette, oda sıcaklığında ve nemsiz bir ortamda yıllarca saklanabilir. Bu sebeple yüksek oranlarda tükettiğiniz baharat çeşitlerini kiloluk alarak avantaj sağlayabilirsiniz. Kategorimizde bulunan kiloluk alabileceğiniz bazı baharat çeşitleri ise:

Deniz Mahsulü Baharatı: Köklü baharatçılık tecrübesine sahip bir elden çıkan bu baharat karışımı ile artık deniz ürünlerini tüketmeyi daha çok seveceksiniz diyebiliriz. Fırınlama, kızartma ve buğulama teknikleriyle hazırlamak istediğiniz deniz mahsulü tarifinize pişerken bu harcı ekleyebilirsiniz. Karışımın içinde kişniş, zerdeçal, kimyon, deniz tuzu, sarımsak toz, nane ve limon tuzu var. 

Cips Baharatı: Hem çocukların hem de büyüklerin atıştırmayı sevdiği cips keyfini en lezzetli haliyle mutfağınızda hazırlayabilirsiniz. Patates dışında sebzeleri kurutup cips baharatıyla harmanlayarak sağlıklı atıştırmalıklar da yapabilirsiniz. Hangi baharatı koysam diye hiç düşünmeden bu özel karışımı her zaman beğenerek kullanabilirsiniz. 

Osmanlı Baharatı: Osmanlı mutfağı oldukça önemli tariflere sahip ve günümüzde hala ilgi duyulan lezzetleri sunuyor. İşin sırrı baharatlardan geçince özel bir karışım hazırlanarak tüketiciye sunuldu. Bu karışımın içinde sumak, kekik, sarımsak, maya ekstraktı, isot, özel pul biber, tatlı pul biber ve deniz tuzu bulunuyor. 

Tüm baharat çeşitlerine kategorimizden ulaşabilir ve 1 kiloluk halini kolayca satın alabilirsiniz. T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.