Kategoride Çok Satılan Ürünler
Sıralama seçin
Toplam 17 ürün görüntüleniyor.
Toplam 17 ürün görüntüleniyor.

Ketojenik Ürünler

Dünyada popülerleşen ve gün geçtikçe yaygınlaşan birçok beslenme akımı var. Bunlardan bir tanesi de ketojenik diyet. Bu sebeple internette çok fazla araştırılıyor ve hangi ürünlerin beslenme modeline uyduğuna bakılıyor. Kategorimizden bu özel beslenme şekline uygun ürünler bulabilirsiniz. 

Ketojenik Nedir?

Ketozis, insan bedeninin düşük karbonhidratla beslenmesi sonucu enerji bulabilmek için yağ yakmaya başlamasına denir. Ketojenik kelimesi de ketozis kelimesinden gelir. 

Ketojenik Beslenme Nedir?

Ketojenik beslenme sadece bir diyet olarak anılmaz. Hayat tarzı değişikliği olarak da söylenebilir. Vücutta depolanan yağ kütlesini azaltmak, şeker tüketimini azaltmak, inflamasyonu önlemek ve yüksek enerji seviyesine ulaşma konularında yardımcı olabilir. Fit ve sağlıklı bir bedene ulaşmak için mutfak alışkanlıklarımızı değiştirmemiz gerektiği söyleniyor. Mutfak alışkanlıkları başlığı altında ise beslenme şeklimizden tutunda alışveriş yapma şeklimize kadar her şey sıralanıyor. Ketojenik beslenme çok düşük karbonhidrat ve yüksek miktarda yağ alımıyla oluşan bir sistemden oluşur. Böylelikle vücudun yakıt kaynağı olan glikoz yerine vücut yağ yakmaya başlar. Tok kalma süremiz artar ve kendimizi daha enerjik hissedebiliriz. 

Ketojenik beslenme sürecinde özel besinler kategorisinden alışveriş yapabilirsiniz. 

Ketojenik Diyet Nedir?

Ketojenik diyet eskiden bazı hastalıkların tedavisini desteklemek için tercih edilirken günümüzde zayıflamak ya da zayıf kalabilmek için de tercih ediliyor. Ketojenik diyette alınan karbonhidrat oldukça düşük, protein miktarı orta sıralarda yağ alımı ise oldukça yüksektir. Bilinen sağlıklı beslenme programlarında verilmeyen ya da az miktarda verilen birçok besin kaynağı bu diyet programda ana enerji kaynağı olarak karşımıza çıkar. 

Ketojenik Diyete Uygun Besinler Nelerdir?

Ketojenik diyet listesi yağ, protein ve karbonhidrat türü besin kaynaklarından oluşur. Karbonhidrat bakımından zengin olmayan besin kaynakları diyette tercih edilir. Burada bahsedilen oran oldukça düşük olduğu için listede birçok yasaklı yiyecek bulunur. Protein hakkı genellikle yumurta, kırmızı ya da beyaz etten karşılanır. Karbonhidrat grubundan ekmek ve unlu mamuller diyette bulunmaz. Karbonhidrat için bazı sebzeler ya da yoğurt gibi gıdalar tercih edilir. Yağ için ise fındık, fıstık, badem ya da ceviz gibi yağlı tohumlar tercih edilir. Ana öğünlerde zeytinyağı gibi ürünlerle zenginleştirilmiş sosların olduğu salatalar tercih edilir. Salatalar et, tavuk ya da balık gibi protein kaynakları da eklenir. 

Besin kaynaklarını doğru oranlayabilmek için bu süreç mutlaka bir beslenme uzmanı gözetiminde gerçekleştirilmelidir. Ketojenik diyete uygun besinlere ulaşmak için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. Kategoride kuruyemiş ve baharat çeşitlerine ulaşabilirsiniz. Kabak çekirdeği gibi kabuklu yemişlerin soyulmuş halini satın alabilirsiniz. İstediğiniz ürünü sepete ekleyin ve Hayfene güvencesiyle kolayca satın alın. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.