Hayfene

Salt Set

197.90 TL
224.60 TL
%12 Discount
300 TL Üzeri Ücretsiz Kargo
Kolay İade Garantisi
Güvenli Ödeme Sistemi
Stok Kodu: PKT27
Stok Durumu: Stokta Var
 • Features
 • Comments (0)
 • Recommend
 • Images
 • HAYFENE TUZ SETİ


  Pembe himalaya tuzu ;
  Yaklaşık olarak 250 milyon yıl öncesinde bile kullanılan bir tuzdur. Bu tuz içerisinde bulunan çeşitli mineraller sayesinde pembe himalaya tuzu, insan sağlığı üzerinde çok ciddi faydalar göstermektedir. Milyonlarca yıl öncesinde kuruyan bazı denizlerden kalan pembe himalaya tuzu, yüksek basınçlı denizlerden kalmıştır. Pembe himalaya tuzu, dünyada en çok Pakistan'da bulunmaktadır. Buradan elde edilen pembe tuzlara Himalaya tuzu denilmektedir. Pembe himalaya tuzlarının en büyük özelliği, son derece küçük yapılı moleküllere sahip olmalarıdır. Bu şekilde insan vücudunda bu tuzlar, çok kolay bir şekilde hücre zarından geçerek etkilerini göstermektedir.

  Kaya tuzu;
  Beslenme açısından gerekli mineralleri içeren doğal bir tuzdur. Yüzyıllardır yiyeceklerin lezzetlendirilmesi ve doğal yollarla saklanması amacıyla kullanılmaktadır. Yapay koruyucu ve ek malzemeler olmaksızın paketlenen kaya tuzu, tarihi tuz rezervi olan kayalardan doğal yollarla elde edilmektedir. Sofralarınızda, yemeklerinizde ve ev yapımı konserve gibi tuzla saklama yöntemlerinizde güvenle kullanabilirsiniz. 

  Deniz tuzu
  Deniz suyunun tamamen doğal yollarla, rüzgar veya güneş yoluyla buharlaşması sonucu oluşur. Buharlaşma gerçekleşirken herhangi bir katkı maddesi eklenmez. Deniz tuzu teorik olarak sofra tuzu aynı işlevi görmekle birlikte birbirlerinden oldukça farklı özellik gösterirler. Deniz tuzunun içerisinde bulunan mineral sayısı 84’tür. Hayfene deniz tuzunu yemeklerinizde keyifle tüketebileceğiniz gibi sağlıklı bir kozmetik ürünü olarak ta değerlendirebilirsiniz!

  Sebzeli Tuzlu Çeşni
  Doğal tuzların içerisine nane, pul biber, fesleğen gibi baharatların ve buna ek olarak sebze kurularının katılmasıyla elde edillir. Sofra tuzunun kullanıldığı her yerde kullanılabilir.

Benzer Ürünler
Prepared by  T-Soft E-Commerce.