soslar.jpg (138 KB)

Sort
Total of 3 products are displayed.
Total of 3 products are displayed.

 Soslar

 

Soslar, mutfakta bir yemeğin hazırlanmasında ya da servisinde üzerine dökülen yarı sıvı halde olan yardımcı ürünlerdir. Soslar, tek başına tüketiminden ziyade esas tarifin tadını güçlendirmek ve görsel güzelliğini tamamlamak için kullanılır. Yapımı hüner ve zaman isteyen bu ürünleri uzman ellerden çıkan hazır halleriyle satın almanız mümkün. Kullanımı oldukça pratik ambalajlarda satışa sunulan sos çeşitleri arasında Füme Acı Sos, Chili Piri Sos, Nar Ekşisi, Acı Hardal Sos ve Fermente Acı Sos yer alıyor.

 

Yemeklerin, salataların ve atıştırmalıkların daha lezzetli hale gelmesi için kullanılan sosların hazır halini kullanarak mutfakta uzun süreler harcamak yerine keyifli sofralarda daha uzun zaman geçirebilirsiniz. Tariflerinizde fark yaratmak için kategorimizi ziyaret ederek kolayca istediğiniz ürünlere sahip olabilirsiniz.

 

Hazır Sos Çeşitleri

 

Sos dediğimizde akla ilk gelen yemeklerden bir tanesi salatalar. Kuru sebze çeşitlerinin çiğ halde doğranarak harmanlanması sonucu hazır olan salataların sosları oldukça önemlidir. Hem sebzeyi lezzetlendirmesi hem de kolay yenmesi için çeşitli soslar oluşturulur. Besin değeri oldukça yüksek olan nar meyvesinden hazırlanan nar ekşisi salata sosunda kullanımı oldukça yaygındır. Nar ekşisi tek başına kullanılabileceği gibi zeytinyağı, sirke ve limonla karıştırarak kısa sürede aroması yoğun bir salata sosu hazırlamanız mümkün. Izgara, fırın, kızartma ve haşlama gibi pişirme teknikleriyle hazırlayacağını etlerin üstüne tabaklama esnasında nar ekşisi dökerek servis yapabilirsiniz.

 

Patates, sebze ve peynir gibi ürünleri kızartarak ana yemek yanında tüketmeyi seviyoruz. Hardal ya da acı sos kullanarak öğününüzün lezzetini zenginleştirebilirsiniz.

 

Hazır aldığınız ürünleri tek başına ya da diğer ürün çeşitleriyle birleştirerek aromalarını farklılaştırabilir kendi imza yemeğinizin sosunu geliştirebilirsiniz.

 

Hazır Sos Nasıl Kullanılır?

 

Dünyada ve Türk mutfağında sosların kullanımı oldukça yaygındır. İmza yemeklerin çoğunda soslar ön plana çıkar. Sadece sosuyla ünlü birçok yemek tarifine rastlamak mümkün. Kendi suyu olmayan kuru diye tabir edebileceğimiz yemeklerin lezzetini artıran bu sıvı / yarı sıvı karışımlar ayrıca yutmayı da kolaylaştırdığını söyleyebiliriz.

 

Hayfene ile Sos Çeşitleri Kapınıza Geliyor!

 

Sosların güçlü aroması kadar besin değerleri de dikkat çeker. Nar ekşisi, faydası saymakla bitmeyen nar meyvesinden hazırlanır. Bu sebeple güçlü bir antioksidan kaynağıdır. Diyet listelerinde birçok öğüne lezzet vermesi ve bağışıklığı güçlendirmesi için uzmanlar tarafından önerilir. Mayhoş bir tadı ve hafif yapışkan bir dokusu vardır. A vitamini bakımından zengin hardal sosu ise farklı rengi ile tabaklarınıza neşe katar. Özellikle patates kızartması gibi atıştırmalıklarla tüketimi tercih edilir. Acı tüketiminin metabolizmayı hızlandırdığı ve iştah kontrolünde destekleyici bir rol oynadığı biliniyor. Acı tadı tüketmeyi sevenler için Chili Piri Füme Acı Sos’u öneriyoruz. Et, tavuk ve fırın sebzelerin üstüne dökerek kullanabilirsiniz.

Sos fiyatları ürünün içeriğine ve gramajına göre farklılık gösteriyor. Ürünü satın aldıktan sonra üzerinde belirtilen saklama koşullarına uyulduğu sürece son damlasına kadar keyifle tüketebilirsiniz. Ürünlerin tamamı kapaklı ambalajlarda tüketiciye sunuluyor. Ürünü kendi şişesinde saklayabileceğiniz gibi kendi kapaklı sosluklarınıza doldurarak da kullanabilirsiniz. Dikkat çeken sofralar için siz de sos çeşidinizi belirleyin.

Prepared by  T-Soft E-Commerce.