Sort
Total of 102 products are displayed.
Total of 102 products are displayed.

Karışım Baharatlar

Karışım baharatlara bu kategoriden ulaşabilir ve mutfağınızda harikalar yaratabilirsiniz. Baharatlar birçok tarifin püf noktası olarak karşımıza çıkar ve kullandığımız oranlar oldukça önemlidir. Bir kimyagerin dikkatine bu konuda gerek vardır. Özellikle baharatları karıştırmak istediğimizde hangisini ne kadar koymamız gerektiği konusunda yardıma ihtiyacımız olabiliyor. Ya işin uzmanı şeflerin yemek reçetelerine güveneceğiz ya da Hayfene’nin her tarife uygun karışım baharatlarına!

Karışık Baharat Hangi Yemeklerde Kullanılır?

Baharatlar tüm öğünlerde ve tüm tariflerde kullanılır. Sabah yediğimiz yumurtadan akşam yediğimiz patates kızartmasına kadar baharatlarla iş birliğimiz gün boyu devam eder. Özellikle et yemeklerinde daha da ön plana çıkar. Ana malzemesi balık olan tariflerinizde kullanmak için Hayfene Balık Baharatı’nı tercih edebilirsiniz. Baharatı zeytinyağı ile birleştirip sos haline getirip balıkların üstüne sürebilir ya da salatanızda kullanabilirsiniz. Doğal deniz ve limon tuzundan hazırlanan balık baharatı oldukça hafif ve ferah bir lezzete sahip. Evde köfte hazırlarken tüm baharatlarını tek dokunuşla ekleyebilirsiniz. Bunun için hem lezzetli hem de şifa deposu olan Hayfene Köfte Baharatı var. Özellikle kış aylarında bağışıklık sisteminize destek vermek için sütünüze altın süt baharatı ekleyebilirsiniz. Kara, beyaz, yeşil, pembe ve kırmızı biber tanelerinin bir arada kullanıldığı karışık tane biber ile etlerinize ve sebzelerinize lezzet verebilirsiniz. Daha fazla karışık baharat çeşitleri için kategoriyi ziyaret edin! 

Karışık Baharatın İçinde Neler Var?

Baharatlar hazırlanırken lezzetinin en uyum göstereceği kategori de belirlenir. Balık, et ve tavuk için farklı ürünler hazırlanır. Salata soslarınıza evde harcını hazırlayacağınız sucuğa kadar her ürüne en uyum sağlayacak baharat karışımı vardır. Ama siz istediğiniz karışımı istediğiniz yemekte kullanabilirsiniz. Benim damağıma uyuyor, dediğiniz sürece ürünlerin kullanımında bir sınırlama yoktur. Seçtiğiniz ürünün içeriğinde hangi baharatlar olduğunu etiketini inceleyerek görebilirsiniz. Sevmediğiniz ya da tarifinize yakışmayacağını düşündüğünüz baskın bir baharat karışımda varsa başka bir ürüne yönelebilirsiniz. 

Kahvaltılık Baharat Karışımı Nasıl Kullanılır?

Kahvaltı günün ilk öğünüdür ve doğru ürünlerin birleşimden hazırlanan tarifler ise bize gün boyu sağlık ve mutluluk verir. Hafta içi çoğunlukla geçiştirdiğimiz kahvaltı öğünü hafta sonu büyük bir özen ve keyifle yapılır. Yeni tarifler deneniyor ya da uzun süredir, yemedik, dediğimiz lezzetler hazırlanıyor. Bu süreçte baharatlar farklı ve keyifli lezzetleri ortaya çıkarmak için oldukça önemli bir konumda bulunuyor. Kahvaltı tariflerinde kullanılması için özel karışımlar var. Bunları isterseniz tarifinizin son dokunuşu olarak kullanın isterseniz hazırlık aşamasında harcına koyun. 

Zahter Karışımı Nedir?

Zahter şifası bol bir diğer adı kara kekik olan bir bitkidir. Kekik lezzetinin girebileceği her tarifte kullanılabilir. Karışımın içerisinde zahter, sumak, kekik ve susam bulunuyor. İsterseniz zeytinyağı ile karıştırarak isterseniz de kuru haliyle sadece baharatı uygulayabilirsiniz. 

Tavuk Baharatın İçinde Neler Var?

Tavuk baharatı tüm kanatlı etlerinde kullanılabileceği gibi sebzelerle birlikte de kullanabileceğiniz bir lezzete sahip. Ürünün içinde sarımsak, kişniş, kimyon, tatlı toz biber ve zerdeçal gibi oldukça şifalı bitkiler bulunuyor. Aromatik lezzetler peşinde olanlar için güzel bir seçenek!

Karışık Et Baharatı Nedir?

Kırmızı etler hem besin değeri hem de lezzeti bakımından oldukça değerli bir kaynaktır. Tüketilmediğinde insan sağlını tehdit eden çeşitli vitamin eksikleri gelişebilir. Bu faydalı ürünün daha da şifasını artırmak ve lezzetinin altını çizmek için et baharatını kullanabilirsiniz. Et baharatının içinde sarımsak, kimyon, tarçın, frenk kimyonu, karabiber, tütsülenmiş toz biber, tütsülenmiş acı toz biber, kişniş, özel pul biber ve isot bulunuyor. 

İstediğiniz karışım baharat çeşitleri için kategorimizi ziyaret edebilir ve istediğiniz ürünü sepete ekleyerek Hayfene farkıyla sahip olabilirsiniz! Bırakın sofralarınız baharat lezzetiyle taçlansın. 

Prepared by  T-Soft E-Commerce.