Sort
Total of 62 products are displayed.
Total of 62 products are displayed.

Baharat Setleri

Tariflerin farklılaştığı ve püf noktası olarak verilen baharatlar bu kategoride set halinde kullanımınıza sunuluyor. Hem kendinize hem de sevdiklerinize şifa deposu olan bu ürünlerden hediye alabilirsiniz. Misafirliğe giderken daha sağlıklı ürünler alıp hediye götürmek istiyorsanız Hayfene ürünlerine mutlaka göz atın!

Dolma Baharatı Nedir?

Biber, domates, patates, kabak, patlıcan ve soğan gibi sebzelerin içleri oyulur ve çeşitli malzemelerden hazırlanan harç doldurulur. Tencerede ya da fırında pişirilerek suyuyla birlikte servis edilir. Bu özel ve sağlıklı yemeğin adı dolmadır. Bu yemekte de baharat kullanımı oldukça önemlidir. 

Kategoride dolma yapımında kullanılması için hazırlanan baharat seti var. İçerisinde dolma baharatı, kuş üzümü ve çam fıstığı bulunuyor. Dolma baharat harmanının içinde ise karabiber, tarçın ve yenibahar gibi değerli içerikler saklı. Siz de sofralarda dolmanız parmak yedirtsin istiyorsanız Hayfene Dolma Baharat setini tercih edebilirsiniz. 

Hint Mutfağı Baharatları Nelerdir?

Hint mutfağı, baharatların en bol kullanıldığı tariflerle doludur. Hint mutfağı eşittir baharatlar diyebiliriz. Kategoride bu mutfağa ait baharatlar setini bulabilirsiniz. Sette tandori, tikka, garam masala; biryani ve köri baharatı bulunuyor.

Pilavda Kullanılan Baharatlar Neler?

Pilav; taneli bitkilerden olan pirinç ve bulgur gibi besin kaynaklarının suda pişirilmesiyle yapılan bir yemek çeşididir. Farklı malzemelerle zenginleştirerek ana yemek ya da ana yemekler yanında yan yemek olarak tüketilebilir. Dünyada ve ülkemizde birçok çeşidi olan bu yemeği farklılaştırmak için baharat kullanabilirsiniz. Hayfene’nin pilav yapımında pratik bir şekilde kullanabileceğiniz baharat seti var. Bu set özel pul biber, karabiber, kekik, yeniçeri, kimyon ve nane gibi değerli bitki tozlarından oluşuyor. 

Mangal Baharatı Nedir?

Açık havada yemek yemenin keyfi en çok mangal başında çıkıyor. Bu keyfin güzel sonuçlanması için etlerin ön hazırlığı ve kıvamında pişmesi önemli bir başlık. Ön hazırlık sürecinde çeşitli baharatlarla etleri buluşturmak gerekir. Mangala özel kullanılsın diye mangal baharat setine kategoride yer verildi. Bu sette köfte, barbekü ve biftek baharatı, özel pul biber, ekstra acı hardal tozu, bilya kekik, chili piri füme acı sos ve himalaya pembe tuzu bulunuyor.

Kırmızı Ete Hangi Baharatlar Yakışır?

Protein insan bedeni için oldukça önemli bir kaynaktır. Özellikle sağlıklı ve dengeli bir beslenme sistemini benimseyen kişilerin düzenli olarak et tüketmesi beklenir. Kırmızı et en yüksek protein kaynaklarından biridir ve tadı da oldukça lezzetlidir. Et severlerin en dikkat ettiği konu ise kırmızı etle kullandıkları baharatlardır. Bu baharatlar arasında ise tuz, karabiber, kekik, fesleğen, kimyon, biberiye ve tütsü baharatı var. Damak zevkinize göre baharat listenizi değiştirebilir ya da listeyi çoğaltabilirsiniz. 

Kullanımı ve fiyatı bakımından oldukça avantajlı olan baharat setlerine Hayfene farkıyla ulaşabilir ve tariflerinizi güçlendirebilirsiniz. Unutmayın alacağınız baharatlar bir baharat ustasının elinden çıkıyor!

Prepared by  T-Soft E-Commerce.