Sort
Total of 15 products are displayed.
Total of 15 products are displayed.

Büyük Mutfaklara Çaylar

Çay, çeşitli bitkilerin yapraklarından bazen çiçeklerinden bazen de tohumlarından kaynatılarak/demlenerek elde edilen bir içecek çeşididir. Kışları sıcak yazları ise hem soğuk hem de sıcak tüketimi yaygındır. Her ülkenin her bölgenin çay kültürü farklıdır. Bölgede yetişen ve çay şeklinde tüketilen bitkinin çeşidine göre farklılıklar oluşur. Bitki toplandıktan sonra çay haline getirilir ve kullanıma hazır bir şekilde paketlenerek satışa sunulur. 

Seylan, Melisa, Ihlamur, Adaçayı ve daha fazla çay çeşidini bu kategoriden yüksek gramajlarda alabilirsiniz. 

Hayfene ile Kiloluk Çay Çeşitleri

Çay, doğru saklama koşulları altında uzun raf ömrüne sahip bir üründür. Ağzı kapalı bir pakette, oda sıcaklığında ve nemsiz bir ortamda yıllarca saklanabilir. Bu sebeple yoğun tükettiğiniz çay çeşitlerini kiloluk alarak avantaj sağlayabilirsiniz. Kategorimizde bulunan kiloluk alabileceğiniz bazı çay çeşitleri ise:

  • Tomurcuk Gül çayı, uzun yıllardır mutfağımızda hep var. Güzel görüntüsü ve hoş kokusu dışında aroması da oldukça lezzetli. Havanız değişsin istiyorsanız kendinize bir fincan gül çayı demleyebilirsiniz. Tek kişilik gül çayı elde etmek isterseniz yapısı sert olmayan bir suda 3-4 dk gül tomurcuklarını kaynatabilirsiniz. Daha sonra çayınızı süzerek içine biraz bal ekleyerek afiyetle içebilirsiniz. Güç çayını tatlılarınızı süslemek için ya da aroma vermek için tariflerinizde malzeme olarak da kullanabilirsiniz. Gül çayını kategorimizden  1 kiloluk ambalajlarda satın alabilirsiniz. 
  • Hibiskus çayı, suya hoş bir mor renk bırakan tadı ekşi bir üründür. Doğada kendiliğinden yetişen ve C vitamini bakımından zengin bir bitkidir. Ürünü renk vermesini istediğiniz tariflerde malzeme olarak kullanabilirsiniz. Çay olarak ise kaynamış suyun içerisine bir tutam bitkiden atmanız yeterli olacaktır. Suya rengini bıraktığında süzerek tüketebilirsiniz. İçine buz ve bal ekleyerek soğuk şerbet şeklinde de içebilirsiniz. 
  • Yeşil Çay, siyah çaydan sonra en çok adını duyduğumuz çay çeşitlerinden biridir. Özellikle diyet dönemlerinde vücudu çalıştırdığı için tüketimi uzmanlar tarafından tavsiye edilir. Harı gitmiş kaynamış suyun içine bir tutam yeşil çay atarak 3-4 dakika bekletip süzebilirsiniz. İçine çeşitli taze ya da kuru meyve ekleyerek aromasını çeşitlendirebilirsiniz. Ürünün aromasını bazı tariflerde malzeme olarak da kullanabilirsiniz.

Tüm çay çeşitlerine Hayfene'den ulaşabilir ve 1 kiloluk halini kolayca satın alabilirsiniz. Ayrıca tekli baharatlar, karışım baharatlar, tuzlar, bitkisel yağlar, sağlıklı unlar ve fazlasını sepetinize ekleyebilir, siparişinizi tamamlayabilirsiniz!

Prepared by  T-Soft E-Commerce.