bitkiselyaglar.jpg (126 KB)

Sırala
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.

Bitkisel Yağlar

 

Sağlıklı beslenme reçetelerinin temeli üç besin öğesine dayanır. Bunlardan biri ise yağlardır. İnsan bedeni ihtiyaç duyduğu enerjinin önemli kısmını yağlardan alır. Birçok yağ çeşidi vardır. Şifası ve farklı tadıyla bitkisel yağ önemli bir yağ çeşididir.

 Dengeli beslenmenin altın kuralının çeşitli beslenmeden geçtiğini tüm uzmanlar söylüyor. Nasıl meyveleri çeşit çeşit tüketiyorsak yağları da bu şekilde tüketmemiz önemli. Zeytinyağı, susam yağı, kantaron yağı, çörekotu yağı, ceviz yağı, hardal yağı ve daha fazlası Hayfene’de sizleri bekliyor. Özenle hazırlanıp şişelen bu şifa kaynaklarını satın almak için bu kategoriyi ziyaret edebilirsiniz.

 

Bitkisel Yağ Nedir?

 

Bitkisel yağ, bir bitkinin tohumundan çeşitli yöntemlerle elde edilir. Bu yağ çeşidi farklı yiyeceklerle birlikte tüketildiği gibi yemeklerin pişiminde de kullanılabilir.

 

Bitkisel Yağ Çeşitleri Nelerdir?

 

Çeşitli bitkilerin meyvesinden ya da tohumundan yağ özleri çeşitli yöntemlerle çıkarılabiliyor.

 Zeytinyağı, Türk zeytinlerinin geleneksel yöntemlerle sıkılması ile elde edilir. Salatalarda, içeceklerde, tencere yemeklerinde ve kızartmalarda ürünü kullanabilirsiniz.

 Susam yağı, susam tanelerinin preslenerek yağ özünün çıkarılmasıyla elde edilir. Salatalarda, tatlı tariflerinde, kızartmalarda ve tencere yemeklerinde bu ürünü tüketebilirsiniz. Cildinize kullanmak için zeytinyağı ile karıştırarak bir pamuk yardımıyla işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 Çörek otu yağı, haricen sıkma yöntemi ile elde edilir ve oldukça şifalıdır. Kaşıkla içerek tüketebileceğiniz gibi yemek ve salatalara da ekleyerek kullanabilirsiniz.

 Kantaron yağı, yeşil alanlarda kendiliğinden yetişen bir bitkinin zeytinyağında bekletilmesiyle elde edilir. Ürünü sıcak suya koyarak çay gibi, yoğurt gibi besleyici gıdaların içine ekleyerek kür gibi tüketebilirsiniz.

 Ceviz yağı, ceviz meyvesinden soğuk pres uygulaması yapılarak elde edilir. Cilt bakımında, sosların içinde ve salatalarda kullanımı bilinir.

 

Bitkisel Yağlar ve Faydaları

 

Bitkisel yağları tükettiğimizde bitkinin şifasını da bedenimize almış oluyoruz. Bu ürünleri kaşıkla direk içebilir, farklı besin kaynaklarıyla birleştirerek tüketebilir ya da yemeğin pişmesinde gerekli olan yağ yerine kullanabiliriz.

 Zeytinyağı; mutfakta ve kozmetik dünyasında kullanılan bu eşsiz ürün sayısız şifayı bünyesinde barındırır. Susam yağı; İçinde A, B ve E vitaminleri bol miktarda bulunur. Geleneksel tıpta, kozmetikte ve mutfakta bu bitkisel yağ çeşidini kullanabilirsiniz. Çörek otu yağı; Bünyesinde bulunan yüksek miktarda vitamin, mineral ve temel yağ asitleri ile insan bedenine oldukça faydası var. Kantoran yağı; hücre yenileme özelliği olduğu için geleneksel tıpta ve kozmetikte kullanımı yaygındır. Ceviz yağı; yağ ve protein bakımından zengin olan bu besin kaynağı özellikle sağlıklı beslenme menülerinde yer verilir.

 

Yemeklerde Kullanılan Bitkisel Yağlar

 

Yemeklerde kullanmaya en alışık olduğumuz bitkisel yağ çeşidi zeytinyağı diyebiliriz. Bu yağa ek olarak susam yağı ve ceviz yağıda tercih edilebilir.

 

Bitkisel Yağ Çeşitleri Hayfene ile Kapınızda!

 

Cilt bakımında ve sağlıklı tariflerde sıklıkla kullandığımız bitkisel yağ çeşitleri fiyatı ürüne göre farklılık gösteriyor. İstediğiniz ürün çeşidini sepete ekleyerek kolayca satın alabilirsiniz. Ürünü satın aldıktan sonra mutfağınızda direk güneş görmeyen kuru bir alanda şişesinde saklayabilirsiniz. Uygun saklama koşulları altında şişenin üstünde yazan son kullanma tarihine dek ürünü güvenle tüketebilirsiniz.

 

Siz de sağlıklı tariflerde ve güzellik reçetelerinde kullanmak için ihtiyaç duyduğunuz bitkisel yağı hemen satın alın.

 

 

 

 

 

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.