Out of stock
Hayfene

Indian Cuisine Spice Set

207.90 TL
244.50 TL
%15 Discount
300 TL Üzeri Ücretsiz Kargo
Kolay İade Garantisi
Güvenli Ödeme Sistemi
Stok Kodu: PKT25
Stok Durumu:Out of stock
 • Features
 • Comments (0)
 • Recommend
 • Images
 • Hayfene Hint Mutfağı Seti

  İçerik :
  Garam Masala 50 gr
  Tikka Masala 40 gr
  Tandori Masala 40 gr
  Biryani Baharatı 45 Gr
  Köri 40 gr


  Tandori Masala :
  İçeriğinde zencefi, kırmızı biber, kimyon ve kişniş gibi baharatlar mevcuttur. Geleneksel Hindistan baharatı olan tandoori masala genellikle tavuk yemeklerinde kullanılır.  Tandoori kelime anlamıyla dilimizde tandır anlamına gelen pişirme ünitesinden gelmektedir. Geleneksel tandoori tavuk ve kuzu tandırlarda Tandoori Masala isimli bu baharatla marine edilmiş olarak pişirilmekteydi.  Günümüzde tandırlar eskisi gibi kullanılmadığından, siz evlerinizde tavuklarınızı tandoori masala ile marine edip, fırında veya ocakta pişirerek antik tandır lezzetini sofralarınıza taşıyabilirsiniz.

  Tikka Masala:
  İçeriğinde kimyon, zerdeçal, kişniş ve toz biber gibi baharatlar mevcuttur. Hindistan mutfağının özgün  formülü örnek alınarak damak zevkimize uygun şekilde hazırlanmıştır. Tavuk parçalarının özel bir sos ile marine edilmesiyle yapılan ve Hindistan'a özgü  geleneksel bir yemek olan Chicken Tikka Masala bu baharatın kullanıldığı en bilinen yemektir. Genellikle tavada yapılan her türlü tavuk yemeğine çok yakışacaktır.

  Garam Masala :
  Hint dilinde "garam” (acı) ve "masala” (baharat karışımı) kelimeleriyle betimlenen, kuzey Hindistan ve Güney Asya mutfaklarında yaygın olarak kullanılan bir çeşnidir. Tek başına kullanılabildiği gibi, özel soslarla da kullanılabilir. Ayurveda’da vücudu ısıtan besinler arasında kabul edilmektedir. Garam masala, farklı bölge ve kültürlerde, farklı damak tatlarına göre değişik oranlar ve baharat türleriyle hazırlanabilmektedir. Tipik bir hint gram masalasında karabiber, beyazbiber, karanfil, tarçın, muskat, siyah ve yeşil kakule, defne yaprağı ve kimyon bulunur.

  Biryani Baharatı :
  Büryan, İran veya Hint mutfağının geleneksel lezzetlerindendir. Bir nevi iç pilava benzeyen Büryan , tek başına yemek olarak da tüketilmektedir. İran'da ince kıyılmış soğan ve antepfıstığı ile servis edilirken Hindistan'da üzerine hemen her şey eklenmektedir. Hayfene Biryani Baharatı, içerdiği kimyon, karanfil, kakule, tarçın, defne yaprağı, kişniş, zencefil, soğan ve sarımsak ile enfes bir büryan hazırlamanıza yardımcı olur.

  Köri:
  Hint mutfağının vazgeçilmezlerinden olan son derece zengin bir koku ve aromaya sahip, egzotik bir baharat karışımıdır. Karışıma rengini ve temel aromasını veren zerdeçal başta olmak üzere, kişniş, hardal, karanfil, defne yaprağı ve soğan gibi çeşitli baharatların özel oranlarda karıştırılması ile elde edilir. Köri, tavuk yemekleri ve cafe de paris sos başta olmak üzere pilavdan çorbaya bir çok yemekte kullanılabilir.

   

Benzer Ürünler
Prepared by  T-Soft E-Commerce.