Sırala
Toplam 24 ürün görüntüleniyor.
Toplam 24 ürün görüntüleniyor.

Karışım Çaylar

 

Çay; bitkilerin yapraklarından, saplarından ya da tohumlarından yapılan sıcak ve soğuk içecek çeşididir. Karışım çayları ise birden fazla bitki ve meyve çeşidinin harmanlanmasından oluşur. Çay tadını hem zenginleştirir hem de farklılaştırır. Yaz aylarında soğuk kış aylarında sıcak tüketimi mümkündür. Kahvaltı sofralarında, ofiste, ara öğünlerde ve akşam yemeklerinden sonra içimi oldukça yaygındır. İstanbul çayı, enerji çayı, after dinner çayı, detoks çayı gibi özel zamanlara ve durumlara yönelik karışımlar Hayfene’de sizleri bekliyor.

 

Karışık Bitki Çayı Faydaları

 

Dünya tarihine göz attığımızda ürün içecekten ziyade bir kültür olarak karşımıza çıkıyor. Her ülkenin ya da bölgenin kendine özel çay tüketme alışkanlığı var. Günümüzde bitkisel çay harmanlarının çeşidi oldukça fazla. En az iki bitkinin bir araya gelmesinden oluşan bu aromatik lezzetlerle her anınızı güzelleştirebilirsiniz.

 

Bitki çayları şifasını harmanında bulunan otlardan alır. Her birinin faydası muazzamdır. Gün içinde herhangi bir zaman diliminde tüketilebilir.

 

Hayfene karışım çay çeşitleri arasında bergamot çayı, aşk çayı, vanilya çayı, sultan çayı, detoks çayı, nane limon yeşil çay, İstanbul çayı, enerji çayı, elma tarçın karanfil çayı, baharat çayı, yaseminli yeşil çay, tropikal çay, kırmızı çay, rezeneli çay (after dinner), kırmızı çay ve daha fazlası bulunuyor.

 

Karışık Bitki Çayının İçinde Neler Var?

 

Her karışım bitki çayının içeriği kendine özgüdür. Birlikte bir lezzet ve şifa bütünü oluşturan bu tür çaylar tüketildiğinde kişiye mutluluk verir. Misal, Hayfene Osmanlı Çayı; tarçın, zencefil, zerdeçal, kuşburnu, havlıcan ve portakal gibi çeşitli bitkilerin harmanlamasından ortaya çıkartılıyor. İçinizi ısıtan ve size çok katmanlı bir lezzet sunan bu çayı özellikle kış aylarında demleyip çayını ya da şerbetini hazırlayarak tüketebilirsiniz. Yaz ağlarında da buzlu çay olarak tercih edebilirsiniz.

 

Karışık Bitki Çayı Ne Zaman İçilmeli?

 

Özel bir beslenme menünüz ya da durumunuz yoksa günün istediğiniz saatinde bitki çayı içebilirsiniz. Belli zamanlara ve durumlara göre harmanlanan karışım çay çeşitlerini ise tavsiye edilen zamanlarda içebilirsiniz. Misal, uyumadan önce enerji çayı içmek yerine daha sizi sakinleştirecek çay karışımlarına yönelebilirsiniz. Sabah saatlerinde günün kalanı için enerji veren çay çeşitlerini kullanmanız size yardımcı olabilir. Yemeklerden sonra rezeneli çay içerek sindiriminizi rahatlatabilirsiniz. Detoks çayı içerek ödemenizi azaltmaya yardımcı olabilirsiniz. Karışımların içinde bulunan baharat, meyve ya da bitkilerin faydalarına göre gün içinde çayı ne zaman tüketeceğinize karar verebilirsiniz.

 

Karışık Bitki Çayı Neye İyi Gelir?

 

İçtiğiniz çay karışımının içeriğine göre faydası değişecektir. Bitki çaylarını gün içinde hoş bir tat alabilmek ve farklı bir lezzet tüketmek için çoğunlukla tercih ederiz. Yaz aylarında soğutarak bol buzlu, kış aylarında ise sıcak tüketimini tercih edebiliriz. Mideyi rahatlatan, genel sakinlik veren, enerji veren, metabolizmayı hızlandıran ve bağışıklık sistemini güçlendiren gibi birçok faydası olan karışık bitki çayları bulunuyor.

 

Karışık Bitki Çayı Kilo Verdirir mi?

 

Karışık bitki çayının tek başına kilo verdirme gibi bir özelliği yoktur. Bazı karışık bitki çaylarının içinde metabolizmayı hızlandıran bitkiler olabilir. Bu da kişi diyet yaparken kilo kaybetmesine yardımcı olabileceği anlamına gelebilir. Beslenme uzmanınızın tavsiye ettiği bitki çaylarını diyet programınızda yer verebilir ve şifasını görebilirsiniz.

 

Karışık Bitki Çayı Günde Kaç Bardak İçilmeli?

 

Karışık bitki çayının günde kaç bardak içilmesi gerektiği kişiye göre değişebilir. Kimin neye ne kadar miktarda ihtiyaç duyduğu önemlidir. Bu sebeple bu tip bilgiler kişiye özel belirlenmelidir. Aksi söylenmediği taktirde günde bir bardak karışık bitki çayı içebilirsiniz. Alerjik bir bünyeye sahipseniz ya da çeşitli rahatsızlıklarınız varsa bu bilgiyi mutlaka doktorunuza sorunuz.

 

Karışık Bitki Çayı Nasıl Yapılır?

 

Her çayın demleme süresi farklıdır. Bu sebeple önerilen şekilde çayınızı demlemeniz içim kolaylığı için önemlidir. Bitki çayları genelde kaynatılmadan sıcak suda bekletilerek hazırlanır. İçmek için seçtiğiniz karışım çayından yeterli miktarda alarak demleme aparatına koyun. Tavsiye edilen süre boyunca suyun içinde ürünü bekletin. Daha sonra çay fincanına dökerek ikram edebilir ya da tüketebilirsiniz. Bu tarz karışım çaylarının içine herhangi bir şekerli madde eklenmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilmiyor. Belki yanında, sıcak çaya karıştırmadan bir miktar bal ağzınıza alabilirsiniz. Bir başka öneri olarak yanında sevdiğiniz bir meyveyi tüketerek çayınızı doğal şeker kaynaklarıyla tatlandırabilirsiniz.

 

Yaz aylarında bitki çayınızı soğuk yapmak isterseniz aynı şekilde demlemenizi gerçekleştirip karışımı soğuması için bekletin. Daha sonra içine bal ya da pekmez katarak tatlandırıp buz ile servis edebilirsiniz. Kışın severek tükettiğiniz karışım çaylarını bir de soğuk hallerini deneyerek farklı bir lezzeti kendinize kazandırabilirsiniz.

 

Hayfene ile Tüm Karışım Çay Çeşitleri Kapınıza Kadar Geliyor!

 

Her mevsimde tüketmeyi sevdiğimiz karışım çaylarını Hanfene ile kolayca satın alabilirsiniz. İstediğiniz ürün çeşitlerini tek tıkla sepete ekleyin ve alışverişinizi tamamlayın. Ürünlere ulaşabilmek için çay kategorisi altındaki karışım çayları başlığına göz atabilirsiniz. Ürünü satın aldıktan sonra ağzı kapaklı bir kavanoza boşaltarak direk ışık almayan ve kuru bir alanda muhafaza edebilirsiniz. Kokusu ya da tadı gittiğinde çay karışımınızın bayatladığını anlayabilirsiniz. Karışık bitki çay çeşitlerinin fiyatları ürünün içeriğine ve miktarına göre farklılık gösteriyor. Siz de güzel bir koku ve lezzetle kendinizi şımartmak isterseniz karışım çaylarından birini hızlıca satın alabilirsiniz.

 

 

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.