Sırala
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.

Karbonat

 

Karbonat, mutfaklarda aranan bir yardımcı üründür. Bunun sebebi ise ev temizliğinden kişisel bakıma, sağlık uygulamalarına kadar geniş bir kullanım yelpazesine sahip olmasıdır. Doğal bir mineral olan karbonat, yer kabuğunda doğal oluşur ve pek çok farklı sektörde yaygın olarak kullanılır.

 

Karbonat, evlerde temizlik, mutfak, güzellik ve sağlık alanlarında kullanılan doğal bir üründür.

Temizlikte, hamur işlerinde, cilt bakımında ve diş beyazlatma da karbonatın adı geçer. Ayrıca, ekonomik ve doğa dostu bir seçenek olması nedeniyle popüler bir seçimdir.

 

Kategoriden karbonatı farklı gramajlarda satın alabilirsiniz.

 

Karbonat Nedir?

 

Karbonat, kimyasal adı sodyum bikarbonat veya sodyum karbonat olan beyaz kristalize bir toz formda bulunan doğal bir mineraldir. Kimyasal formülü NaHCO3 olarak ifade edilir ve su içinde çözülebilir. Karbonat, yer kabuğunda doğal olarak oluşan bir mineraldir doğada kendiliğinden bulunur. Yemeklerden ziyade temizlik işlerinde de daha aktif rol oynar. Hamur işlerinde kabartma yerine kullanılabilir.

 

Karbonat Nasıl Kullanılır?

 

Karbonat, geniş bir kullanım yelpazesine sahip bir madde olduğundan, farklı alanlarda çeşitli şekillerde kullanılabilir. Karbonat, doğal ve etkili bir temizleyici olarak kullanılır. Biraz su eklenerek ürün macun kıvamına getirilerek bir bez ya da sünger yardımıyla yüzeyler temizlenebilir. Özellikle mutfak ve banyo temizliğinde tezgâh gibi yüzeylerin temizliğinde tercih edilir. Buzdolapların içinde de genellikle kimyasal ürünler yerine karbonat temizlik için tercih edilir. Karbonat kötü kokuları gidermek içinde yüzeylere uygulanabilir. Çöp kutusunun temizliğinde de bu sebeple karbonat kullanılabilir.

 

Karbonat, hamur işlerinde ve tatlılarda kabartma tozu olarak da kullanılabilir Hamur karışımlarına eklenerek, hamurun kabarmasını sağlar ve yumuşak bir yapı elde etmenize yardımcı olabilir.

 

Dişleri beyazlatmak içinde karbonat kullanılır. Karbonat su ve biraz Hindistan cevizi yağı ile macun kıvamına getirilip dişler fırçalanabilir. Ayrıca yüze peeling olarak da kullanabilirsiniz. Doğal bir ürün olduğu için cilde iyi gelir.

 

 

Karbonatın Faydaları Nelerdir?

 

Karbonat, birçok farklı alanda faydalı özelliklere sahip doğal bir madde olarak bilinmektedir. Sindirim problemlerinde de karbonatın iyi geldiği söylenir. Bir miktar suyla içildiğinde mide asidini nötralize ederek kişiyi rahatlattığı bilinir. Ürün koltuk altına sürüldüğünde doğal bir deodorant etkisi sağlayabilir. Kimyasal deterjanlara göre hem daha ucuz hem de çevre dostu olmasından dolayı ev temizliğinde hem eve hem de doğaya faydalı olan bir üründür.

Karbonat Nasıl Saklanır?

 

Karbonatın doğru bir şekilde saklanması, kalitesini ve etkinliğini koruması için önemlidir. Ürünü nemden uzak tutmak önemlidir. Nem ürünün yapısını etkileyebilir ve karbonatın nemli bir ortamda topaklanmasına ya da sertleşmesine neden olabilir. Gün ışığından ürünü uzak tutmak önemlidir. Karbonat kokuları emdiği için diğer maddelerden uzakta saklamak gerekir. Ürünü satın aldığınızda kullanırken Hayfene’nin orijinal ambalajında saklayabilirsiniz.

 

Karbonatı doğru bir şekilde saklayarak, uzun süre taze ve etkili kalmasını sağlayabilirsiniz. Yukarıdaki yöntemleri takip ederek, karbonatınızın kalitesini koruyabilir ve kullanımınız için her zaman taze bir stok elde edebilirsiniz.

 

Karbonat Fiyatları Nedir?

 

Karbonat faydasına göre oldukça uygun fiyatlı bir üründür. Karbonat fiyatları ürünün gramajına göre kategoride farklılık gösterir. Karbonat satın almak istiyorsanız seçtiğiniz ürünleri hızlıca sepete ekleyin ve Hayfene güvencesiyle ürüne kolayca sahip olun.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.