Sırala
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Sarımsak Tozu

 

Başta mutfaklar olmak üzere birçok yerde kullanılan sarımsak, yoğun aroması ve benzersiz tadı ile bilinir. Sarımsak, yemeklere tat ve aroma katmanın yanı sıra sağlık açısından da pek çok fayda sunar. Sarımsak tozu ise, sarımsağın kurutulup öğütülmesiyle elde edilen bir baharat olarak, pratik kullanım ve uzun raf ömrü nedeniyle popüler bir seçenektir.

 

Sarımsak tozu, sarımsağın besin değerlerini, tat ve aromasını korurken, kullanım kolaylığı sağlar. Mutfaklarda yemeklere lezzet katmak için sıklıkla kullanılırken, aynı zamanda doğal bir sağlık destekleyicisi olarak da bilinir.

 

Sarımsak tozu kategoride farklı gramajlarda satışa sunuluyor.

 

Sarımsak Tozu Nedir?

 

Sarımsak tozu, sarımsağın kurutulup ardından öğütülerek elde edilen bir baharat ürünüdür. Sarımsağın doğal tat ve aromasını koruyarak, pratik bir kullanım sağlar. Sarımsak tozu, mutfaklarda yemeklere lezzet katmak için sıkça tercih edilir.

 

Sarımsak normal şartlarda alınıp soyulan daha sonra doğranan ya da rendelenen bir üründür. Sarımsak tozu tüm bu adımları hızlıca geçip direk kullanıma hazır bir ürün sunar. Bu sebeple mutfaklarda kullanımı popülerdir.

 

Sarımsak Tozu Nasıl Kullanılır?

 

Sarımsak tozu, mutfaklarda geniş bir kullanım alanına sahip olan lezzetli bir baharattır. Sarımsak lezzetinin girmesini istediğiniz tüm tariflerde sarımsak tozunu kullanabilirsiniz. Sarımsak tozu, yemeklere doğal bir sarımsak aroması ve tat katar. Çorbalardan, soslara, kırmızı et yemeklerine, tavuk ve sebzeli yemeklere kadar birçok farklı yemekte kullanılabilir. Sarımsak tozunu yemeklere eklerken miktarını ihtiyaca göre ayarlayabilirsiniz.

 

Etleri pişirmeden önce sosa yatırmak isterseniz sarımsak tozunu bu sosa da ekleyebilirsiniz. Özellikle ızgara yapacağınız etleri önceden özel soslara yatırırsanız oldukça sağlıklı hem de bir o kadar lezzetli tarifler ortaya çıkartabilirsiniz.

 

Salatalara sarım tozuyla sos hazırlayabilirsiniz. Mayonez, yoğurt, sirke, limon suyu ve sarım tozunu ekleyerek yeşil salatanızın üstüne ekleyebilirsiniz.

 

Ekmek yaparken sarımsak tozunu içine ekleyebilirsiniz. Bunun dışında sarımsak tadını eklemek istediğiniz tüm kraker ve çörek tariflerine de bu ürünü dahil edebilirsiniz.

 

Sarımsak Tozunun Faydaları Nelerdir?

 

Sarımsak tozu, lezzetli bir baharat olarak sadece yemeklere tat ve aroma katmakla kalmaz, aynı zamanda sağlık açısından da birçok fayda sağlar.

 

*Güçlü antioksidan kaynağıdır,

*İçerdiği belirli birleşenler kolesterol seviyelerini düşürmeye, kan basıncını düzenlemeye ve kan pıhtılarını önlemeye yardımcı olur. Bu durum ise kalp sağlığını korumada önemlidir,

 

*Doğal antibiyotik olarak bilinen sarımsak bağışıklık sisteminizi güçlendirmenize yardımcı olur,

 

*Sindirim enzimlerini uyarabilir ve bağırsaklardaki sağlıklı bakteri miktarını artırabilir,

 

*Anti-inflamatuar özelliği sayesinde vücuttaki iltihaplanmayı azaltabilir.

 

Sarımsak Tozu Nasıl Saklanır?

 

Sarımsak tozunu doğru bir şekilde saklamak, tazelik ve aroma kalitesini koruyarak uzun süreli kullanım için önemlidir. Kuru ve serin bir yerde saklanması gerekir. Hava geçirmeyen cam kavanozlarda ürün saklanabilir. Güneş ışığından uzak tutulması gerekir. Dolap içi veya karanlık bir kiler gibi güneş ışığının ulaşamayacağı bir yer tercih edin. Doğru sıcaklıkta saklanması gerekir. Satın aldığınız Hayfene ambalajında ürünü saklayabilirsiniz.

 

Sarımsak Tozu Fiyatları Nedir?

 

Sarımsak tozu gramajına göre farklı fiyatlarda satılır. Ürün gramajı yüksek alınarak daha ekonomik fiyatla alınabilir. Sarımsak tozunu satın almak istiyorsanız önce ürünü sepete ekleyin ve Hayfene güvencesiyle kolayca sipariş verin.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.