Out of stock
Hayfene

Ketogenic Brownie Spice Set

429.90 TL
505.80 TL
%15 Discount
300 TL Üzeri Ücretsiz Kargo
Kolay İade Garantisi
Güvenli Ödeme Sistemi
Stok Kodu: PKT39
Stok Durumu:Out of stock
 • Features
 • Comments (0)
 • Recommend
 • Images
 • HAYFENE KETOJENİK BROWNIE KİTİ

  Öğütülmüş Badem (Badem Tozu) Nedir?
  Öğütülmüş Badem - Toz BademBadem (Prunus Dulcis), gülgiller familyasından ve anayurdu Asya’nın güneybatısı olan bir ağaç ve bu ağacın tohumları olarak tanımlanır. Badem ilk olarak İran, Türkiye, Suriye ve Filistin’de yetiştirilmiş buralardan da Yunanistan, Kuzey Afrika, İtalya ve İspanya’ya, sonraki dönemlerde ise Kuzey Amerika’ya götürülmüştür.
  Badem, Kabuklulardan ve hatta pek çok meyve ağacından daha erken çiçek açar. Badem bitkisinin tatlı ve acı tohumlu olmak üzere iki çeşidi vardır. Bunun yanında tatlı ve acı bademler arasında yer alan orta sınıf bademler de mevcuttur. Acıbadem kurabiyesi, makaron gibi tatlılarda kullanabileceğiniz badem tozu tatlı bademin öğütülmesi ile elde edilmiştir.

  Kakao ;
  Kakao çekirdekleri ve tozunun M.Ö. 1500’lü yıllarda Orta ve Güney Amerika’da başlayan renkli bir tarihi vardır. Bir dönemin zenginlik işareti sayılan kakao, meyvesi ile bütün olarak Maya, Olmec ve Aztek medeniyetlerinde iyileştirici olarak kullanılmıştır. Erken dönem Amerika yerlilerinde ise kakao, her kültürün kendi karışım baharatı ile zenginleştirilen bir içecek olarak tüketilmiştir. İspanyolların 1500’lerde Amerika’yı keşfiyle kakao, Avrupa’ya ve devamında tüm dünyaya yayılmıştır. İçeriğinde A, B1, B2, B3, C ve E vitaminleri, magnezyum, kalsiyum, demir, çinko, bakır, manganez ve potasyum mineralleri bulunur. Kafein ve antioksidanlar bakımından oldukça zengindir. Günümüzde tatlılarda özellikle çikolata yapımında kullanılır. Kahao yağı başta olmak üzere çeşitli yağlarla birlikte karıştırılarak maske yapımında kullanılabilir.

  Vanilya Çubuğu ;
  Vanilya, belki de dünyanın en bilinen aromalarından biridir. Bu aroma, Vanilla planafoia denilen ve dünyanın yenilebilen meyve veren tek orkidesinin olgunlaşmış meyvesinden elde edilir. Yeşilken toplanıp suda haşlandıktan sonra kurutulan bu meyveler siyah renk alır. Çubuk şeklinde olan vanilya saftır. Vanilyadan en güçlü tadı almanın yolu çubuk vanilyayı çay kaşığının kenarıyla yarıp içindeki siyah tozu kullanmaktır. Vanilya, yiyecekten, çaya, kozmetiğe ve ilaçların daha lezzetli hale getirilmesine kadar pek çok farklı amaç ve içerikte kullanılır. Mitolojik olarak vanilya kokusunun afrodizyak etkisi olduğu kabul edilir. Hala bu amaçla aroma terapide kullanılır. Günümüzde pek çok parfüm, mum ve losyon vanilya bazlı ya da vanilya eklenmiş olarak hazırlanır.
  Vanilya, yiyecekten, çaya, kozmetiğe ve ilaçların daha lezzetli hale getirilmesine kadar pek çok farklı amaç ve içerikte kullanılır. Mitolojik olarak vanilya kokusunun afrodizyak etkisi olduğu kabul edilir. Hala bu amaçla aroma terapide kullanılır. Günümüzde pek çok parfüm, mum ve losyon vanilya bazlı ya da vanilya eklenmiş olarak hazırlanır.

  Eritritol ;
  Eritritol üzüm, karpuz gibi meyvelerde, çeşitli sebzeler ve mantarlarda ve fermente ürünlerde doğal olarak bulunur.

  Şekere benzer tad profili sağlar, Şeker içermez.
  0 Kaloridir

Benzer Ürünler
Prepared by  T-Soft E-Commerce.