Sırala
Toplam 16 ürün görüntüleniyor.
Toplam 16 ürün görüntüleniyor.

Et Baharatları

 

Et baharatları, et yemeklerine lezzet, aroma ve özellik katan baharat karışımlarıdır. Etin farklı çeşitleri ve pişirme yöntemleri için çeşitli baharatlar tercih edilebilir. Baharatların etle birleşmesi, yemeklere lezzet derinliği katar.

 

Baharatlar etin marinasyonunda ya da sosunda kullanılabilir. Bazı baharatlar ise pişerken üzerine atılabilir. Hazmı destekleyen baharatlar özellikle etlerle tercih edilirse rahat bir sindirim süreci yaşanabilir. Siz de etlerinize baharat kullanmayı seviyorsanız balık, kırmızı et, tavuk ayırt etmeden baharatlamayı seviyorsanız Hayfene’nin et baharatlarına bayılacaksınız!

 

Et Baharatları Çeşitleri Nelerdir?

 

Kategoride et baharatları çeşit çeşit karşınıza çıkıyor. İçeriklerine göre tercih edeceğiniz ürünlerle etlerinizi harmanlayabilirsiniz.

 

Değirmenli Biftek Baharatı içinde sarımsak, karabiber, hardal, deniz tuzu, dereotu tohumu, soğan, kişniş, kapya biber, zerdeçal ve tatlı toz biber bulunuyor. Mangal etlerinde ya da pişmeden önce yatırdığınız soslarda tercih edebilirsiniz.

 

Hayfene 5. Element Baharatı içinde sarımsak, domates, özel pul biber, Hindistan cevizi şekeri, esmer şeker, kişniş, acı kırmızı biber, kimyon, tatlı kırmızı biber, deniz tuzu, zencefil, zerdeçal, limon ve çemen var. Ürün tüm etli yemekler de kullanılabilir.

 

Yandım Baharatı içinde Meksika biberi, deniz tuzu, pul biber, hardal tohumu, sarımsak, domates kurusu ve karabiber var. Acı sevdiğiniz tüm etli tariflere ürünü dahil edebilirsiniz.

 

Mangal Usta Baharatı içinde sarımsak, soğan, pul biber, deniz tuzu, hardal, karabiber, tütsülenmiş acı biber, kişniş ve kekik var. Evde mangal varsa bu baharatı etlerin marinasyonun da kullanabilirsiniz. Özellikle soslu tavukları mangala atmadan önce baharattan yeterince koyduğunuza emin olmanızı tavsiye ederiz.

 

Kategoriden daha fazla et baharat çeşitlerine bakabilir ve istediğiniz ürüne kolayca ulaşabilirsiniz.

 

Et Baharatları Nasıl Kullanılır?

 

Et baharatları, etli tencere yemeklerinin içine, etlerin soslama işleminde ve mangal yaparken üzerlerine tuz gibi serpebilirsiniz. Karışım ya da tekli satılan baharatlardan tercih edebilir, kendi aralarında baharatları karıştırarak kendi özel harmanınızı oluşturabilirsiniz. Farklı tarifler arayanlar için aynı sos tarifinize yeni bir baharat karışımı dahil ederek yenileyebilirsiniz.

 

Et Baharatlarının Faydaları Nelerdir?

 

Et baharatlarının içinde birbirinden faydalı baharat çeşitleri bulunuyor. Biber çeşitlerinden hardalına, kekiğinden kişnişine ve daha fazla baharat hem lezzeti hem de şifası için tariflerin içine giriyor. Kekik, nane ve zerdeçal gibi baharatlar sindirimi rahatlatır ve hazmı kolaylaştırır. Biberler ise metabolizmayı hızlandırarak kilo vermenizi kolaylaştırır. Bazı sebzeler enerji verir ve kan şekerinizi dengeler. Bağışıklık sisteminizi destekleyerek hastalıklara karşı direnç göstermenize yardımcı olur. Yemeklerde baharat kullanmak sağlık açısından da oldukça faydalıdır.

 

Et Baharatları Nasıl Saklanır?

 

Sürekli tükettiğiniz baharatları kiler dolaplarında karanlıkta ve serin bir ortamda saklayabilirsiniz. Satın aldığınız Hayfene ambalajlarında baharatlarınızı tutabilirsiniz. Baharatı yaz aylarında özellikle buzdolabınızın kapak rafına koyabilir daha uzun süre bekletmek için ise dondurucuya atabilirsiniz.

 

Baharatlar raf ömrü uzun ürünlerdir doğru saklama koşulları altında üzerinde yazan son kullanma tarihine dek afiyetle tüketebilirsiniz.

 

Et Baharatları Fiyatı Nedir?

 

Et baharatlarının fiyatı ürünün içeriğine, gramajına ve ambalajına göre belirleniyor. Bazı tekli baharat çeşitleri daha ekonomik olurken karışım baharatlar daha yüksek fiyatlara satılabiliyor.

 

Siz de et tarifleriniz için et baharatı almak istiyorsanız seçtiğiniz ürünleri önce sepete ekleyin daha sonra Hayfene kalitesiyle baharatlarınızı satın alın!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.