Sırala
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Kakao

 

Kakao, doğal yapısıyla kullanılan tariflere renk ve lezzet verir. Yüzyıllardır kullanılan kakao, dünya genelinde popüler bir içecek ve yiyecek ürünü olarak bilinir. Kakao, genellikle çikolata üretiminde kullanılırken, aynı zamanda çeşitli tatlar ve aromalar ekleyen birçok diğer gıda ürününde de yer alır. Kakao aynı zamanda sağlık açısından da pek çok fayda sunar ve doğal olarak yüksek antioksidan içeriği ile bilinir.

 

Kategoriden farklı gramajlarda kakao ürününe ulaşabilirsiniz.

 

Kakao Nedir?

 

Kakao, Theobroma cacao adlı tropikal bir ağaçtan elde edilir. Kakao tohumları, ağacın meyvelerinden çıkarılarak fermente edilir, kurutulur ve çeşitli işlemlerden geçirilir. Sonuç olarak, çikolata ve diğer kakao bazlı ürünler elde edilir. Kakao tohumları, içerdikleri doğal bileşenler sayesinde birçok sağlık yararı sunar.

 

Kakao, çikolatanın ana bileşeni olması nedeniyle tatlı ve keyifli bir lezzete sahiptir. Ancak, doğal kakao tozu ve bitter çikolata, daha az şeker ve yağ içererek daha sağlıklı bir seçenek olarak kabul edilir. Kakao aynı zamanda sıcak kakao, soğuk kakao, çikolata sosu, trüf, kek ve kurabiye gibi birçok farklı yiyecek ve içecek tarifinde kullanılabilir.

 

Kakao Nasıl Kullanılır?

 

Kakao farklı şekillerde kullanılabilir. En bilinen kullanım alanı ise çikolatalardır. Kakao, çikolata üretiminde temel bir bileşendir. Kakao tozu, sıcak ya da soğuk sütle karıştırılarak kakao içeceği elde edilir. Şeker ve diğer tatlandırıcılar eklenerek kişisel tercihlere göre tarif şekillendirilebilir. Kakao tozu; kek, kurabiye, pasta ve farklı tatlılara eklenerek hem lezzet hem de renk verilebilir. Kakao tozu, şeker, süt ve vanilyayla karıştığında evde çikolata sosu hazır olur. Smoothie ve Shake tarifinde çikolata lezzeti almak için kakao kullanılabilir. Ürün meyvelerle birlikte kullanıldığında oldukça lezzetli tarifler ortaya çıkar. Kakao farklı baharatlarla karıştırılarak özel karışımlar elde edilebilir. Misal, kakao, tarçın, karabiber ve zencefil gibi baharatlar karıştırılarak birçok tarife dahil edilebilir.

 

Kakaonun Faydaları Nelerdir?

 

Kakao, birçok faydalı besin ve antioksidan içeren doğal bir süper gıdadır. Antioksidan açısından zengindir ve vücuda güç verir. Kalp sağlığı içinde kakao faydalıdır. İçinde bulunan bileşenler kalp sağlığının korunmasına yardımcı olur. Beyin fonksiyonlarının sağlıklı çalışmasına destek olur. Çikolatanın içinde bulunan magnezyum, demir, çinko ve fosfor gibi mineraller birçok açıdan vücuda fayda sağlar. Kakao kişinin mutluluğunu ve enerjisini artırabilir. Bunun sebebi ise serotonin ve endorfin gibi ruh halini etkileyen salınımların artmasını sağlar. Mineral bakımından zengin olduğu kadar B grubu Vitaminler, E ve K Vitaminlerinin de kaynağı olarak bilinir. Cilt güzelliği içinde kakao tüketimi ve maske kullanımı önerilir.

 

 

Kakao Nasıl Saklanır?

 

Kakao tozunun oldukça etkili bir kokusu, rengi ve aroması bulunur. İyi koşullar altında saklanmadığında bu özellikleri git gide azalır. Bu sefer kullanılan tariflerde kakao keyfi oluşmaz. Bu sebeple ürünün mutlaka cam kavanozlarda, direk güneş ışığı almayan, serin, karanlık ve kuru alanlarda saklanması önerilir. Ürünün aroma verecek diğer gıdalarla birlikte saklanmaması tadının bozulmaması için önemlidir. Satın aldığınız orijinal paketinde de ürünü tutabilirsiniz.

 

Kakao Fiyatları Nedir?

 

Kakao birçok baharata göre daha uygun fiyatlara satılır. Ürünün gramajına göre farklı fiyatlarsa satışa sunulur. Mutfağınızda çok fazla kakao tüketiyorsanız yüksek gramajlarda ürünü satın alarak daha uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz.

 

İhtiyacınız olan kakao çeşidini sepete ekleyerek Hayfene güvencesiyle ürüne hızlıca sahip olabilirsiniz.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.