Sırala
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Mahlep

 

Mahlep, özel baharatlardan bir tanesi olarak bilinir. Meyve ağaçlarının çekirdeklerinden elde edilir. Lezzeti kadar kokusu da oldukça güzeldir. Bu doğasıyla yemeklere ve tatlılara eşsiz bir lezzet katar. Aynı zamanda ürün tıbbi ve kozmetik alanlarda da kullanılır. Dünya genelinde bilinen kullanımı yaygın bir baharattır.

 

Mahlep, zengin tarihi ve köklü kullanım geçmişiyle dikkat çeker. Asya, Avrupa ve Orta Doğu gibi farklı bölgelerde kullanılan bu baharat, farklı kültürlerde çeşitli yemeklere ve içeceklere karakteristik bir tat ve aroma katar. Mahlep, özellikle hamur işlerinde, tatlılarda ve içeceklere lezzet katmak için sıkça kullanılan bir baharattır.

 

Mahlep kategoride tane ve toz şeklinde satışa sunuluyor. Ayrıca farklı gramaj seçenekleri de var!

 

Mahlep Nedir?

 

Mahlep, meyve ağaçlarının çekirdeklerinden elde edilen bir baharattır. Özellikle kiraz ağacının çekirdekleri kullanılır. Bu çekirdekler öğütülerek veya ezilerek baharat haline getirilir. Bu sebeple ürünün güzel aroması ve kokusu vardır. Birçok tarifte ürünün özel aromasından fayda sağlanabilir.

 

Mahlep Nasıl Kullanılır?

 

Mahlep, baharat olarak tatlılar, hamur işleri ve içeceklerde kullanılabilir. Nasıl kullanılacağı ise tarife göre değişebilir. Tatlılarda kullanımı aroma ve tat katması içindir. Hazırlanan hamurun, muhallebinin ya da şerbetin içine baharat eklenebilir. İçeceklerde de ürün sıcakken içine dahil edilir. İçecek sonradan istenilirse buzla soğutularak da tüketilebilir. Tadını vermesi için sıcak sıvıyla temas etmesi tercih edilir. Hazırlanan soslara da ürün direk katılabilir. Özellikle farklı salata sosları için bu baharat denenebilir. Mahlep kullanılırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ürünün taze ve güvenilir olmasıdır. Bu sebeple Hayfene’den mahlep alabilirsiniz.

 

Mahlebin Faydaları Nelerdir?

 

Mahlep değerli meyvelerin çekirdeğinden hazırlandığı için meyvelerin içinde bulunan şifayı da baharatı tüketen kişiye taşır. Sindirim sistemini destekler. Mide enzimlerini artırarak hazmı kolaylaştırır. Kirazın ağrı kesici özelliği vardır. Kiraz çekirdeğinden yapılan mahlep de ağrı kesme özelliğine sahiptir. Baharat düzenli tüketildiğinde uyku kalitesini de artırdığı biliniyor. Güçlü antioksidan özelliğine sahiptir. Bedenin hastalıklarla savaşmasına yardımcı olur.

 

Mahlep Nasıl Saklanır?

 

Ürünü aldığınızda üzerinde saklama talimatları yer alır. Bu talimatları adım adım takip ederek ürününüzü koruyabilirsiniz. Baharatlar çok sıcak havalarda buzdolabının raf kısmında ya da uzun süre saklanacaksa dondurucuda da tutulabilir. Mahlep normal koşullarda mutfağınızın kilerinde ya da nem ve ışık almayan bir dolabında durabilir. Satın aldığınız Hayfene ambalajında ürünü tutabileceğiniz gibi hava almayan bir cam kavanozda da ürün saklanabilir.

Mahlep ürününü doğru saklama koşulları altından üzerinde yazan son kullanma tarihine dek sağlıkla tüketebilirsiniz.

Mahlep Fiyatları Nedir?

 

Mahlep fiyatları ürünün çeşidine ve gramajına göre farklılık gösterir. Ürün diğer baharat çeşitlerine göre daha fiyatı yüksek olabilir. Ürünler dönemsel olarak indirimli fiyatlarla satılabilir.

 

Mahlep almak için öncelikle ürünü sepete ekleyin ve Hayfene güvencesiyle siparişinizi oluşturun.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.